czwartek, 21 maja 2009

Frywolitkowy zawrót głowy


Wsiąkłam w te frywolitki na dobre. Ostatnio zajmuję się tylko tym, reszta (rozpoczętych!) robótek czeka cierpliwie na swoją kolej.

Ukończyłam wreszcie serwetkę! Wzór, jak się dowiadywałam, pochodzi z "Anny", numer z początku lat '90. Nici to DMC Cebelia 20, zużyłam niecały motek 25g. Serwetka ma 28 cm średnicy.

serwetka

serwetka

serwetka

Jest to moje pierwsza większa praca frywolitkowa, tak naprawdę w ogóle jedna z pierwszych:)

Gotowe są też dwie bransoletki frywolitkowe: nici te same (DMC Cebelia), do jednej użyłam turkusów, a do drugiej kamieni o pięknej nazwie "piasek pustyni". Każda z nich była robiona po 3 razy:) zanim uznałam, że może być.

bransoletki

bransoletka

bransoletka

I tak, zaczęłam już kolejną frywolitkę:))

7 komentarzy:

 1. Wspaniałe te Twoje pierwsze kroki z fywolitką, choć mnie to wygląda na pełen profesjonalizm, serweta jest zachwycająca - podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie najbardziej podobają się bransoletki - mają swój urok!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie Ci wychodzi! Ja też jestem świeżo po kursie i mam pytanie- gdzie kupiłaś kolorową Cebelię? Będę bardzo wdzięczna za namiary. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. same śliczności pozdrawiam

  http://ewelinarotko.blox.pl/html

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest piękne:))
  Bardzo, bardzo mi się podobają bransoletki - jedna ładniejsza od drugiej, a druga ładniejsza od pierwszej, co oznacza, że obie są cudne. Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 6. Niesamowita jest ta serwetka!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie. Strasznie podobają mi się Twoje frywolitkowe bransoletki. Stawiam właśnie pierwsze kroki we frywolitkowaniu i wciągnęło mnie na dobre. Bardzo bym chciała zrobić coś na wzór Twojej niebieskiej bransoletki, ale nie mam pojęcia w jaki sposób łączysz ze sobą oczka. Czy mogłabyś mi coś podpowiedzieć, będę niezmiernie wdzięczna :) Mój adres email to: libra23@op.pl.

  OdpowiedzUsuń